Jump to content

hiker

Leden
  • Posts

    661
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Bedankt voor alle reacties en goedbedoelde adviezen, De klant zit vlak voor zijn pensioen en gaat daarna waarschijnlijk nog een paar uurtjes per week door. Ik zit zelf een paar jaar voor mijn pensioen en heb niet de tijd en de kennis om mij te verdiepen in alle mogelijkheden die nieuwe Filemaker versies bieden. JSON, cURL, DataAPI, Cards, Dynamic file-references, While, beveiliging etc. heb ik allemaal geen verstand van en voordat ik dat wel zou hebben ben ik met pensioen. Programmeren is niet mijn beroep. Ik ken Filemaker sinds versie 2en heb sinds die tijd kleine applicaties gemaakt, gewoon omdat het kan en omdat het leuk is een probleem op te lossen. Ik kan nu exact maken wat de klant wil, alle opties zitten er in, schermindelingen zoals gewenst, iets dat grote dure systemen niet kunnen. Klant blij, ik blij.
  2. De klant heeft geen Filemaker, het moet een runtimeversie worden. Vandaar dat ik op versie 18 blijf steken. MBS plugin ga ik naar kijken, hopelijk werkt dat ook nog in versie 18 en in runtimeversies.
  3. Bedankt voor de hulp. Vanmorgen werkte het via smtp opeens wel. Nu dus beide opties werkende, smtp en mailclient. Plugin voor toevoegen plaatje ga ik naar op zoek. Ooit, in versie 5, eens mailopmaak via html gedaan, ik denk dat dat dan ook via een plugin ging. Kan het niet meer terugzoeken. Is inderdaad FMP18, meer heb ik niet nodig. Alle uitbreidingen sinds versie 12 maak ik denk ik geen gebruik van. Eens in de 2 a 3 jaar maak ik een applicatie of pas een oude aan, dus route wordt het ook niet en mijn kennis wordt dus ook niet echt groter. Nu met een pakketje bezig voor een uitzendbureau, maatwerk dat hun beter bevalt dan het pakket van 10.000 euro per jaar waar ze verzanden in de vele overbodige opties. Leuke klus.
  4. Al heel lang niets meer in Filemaker gemaakt, dus mijn kennis is een beetje weg. Ik ben een oude applicatie aan het aanpassen, waaronder het versturen van mails vanuit filemaker. Ik probeer dit via een smtp-server te doen, ik krijg een pop-up om alle smtp-opties in te voeren. Ik weet zeker dat alle ingevoerde gegevens kloppen, maar toch gaat dat niet werken. Zijn er bijzonderheden waar ik rekening mee moet houden? Stel dat het gaat werken, gaat dit ook werken in een runtimeversie? Mails versturen via e-mailclient is geen probleem, dan worden ze netjes klaargezet in mijn mailprogramma en moet ik een aantal keer op verzenden klikken. Is het ook mogelijk om een plaatje mee te sturen in de mail? Hoe moet ik dat aangeven? Ik bedoel dus geen bijlage, dat is geen probleem, maar een logo in mail (bedrijfslogo in de afzendertekst) (Hoe) is dat te realiseren? Ik heb nu een plaatje in een containerveld geplaatst, ik zie in de mail dan de afmetingen van het plaatje, de naam en de locatie op de harde schijf, maar het logo zelf niet.
  5. Het kan best zijn dat transparante png's uit illustrator anders zijn dan transparante png's uit Photoshop o.i.d. Kun je eens proberen met iets dat in bv Photoshop gemaakt is? Dus geen vectorprogramma.
  6. Bedankt voor je excelbestand. Ik heb onderaan een aantal lege regels verwijderd en weer bewaard als Excel. Het bestand openen in FM gaat daarna probleemloos, 55 records. Ook importeren in een bestaande database levert 55 records op. Lege regels van Excel worden dus niet meegenomen bij openen of importeren in FM
  7. zie het antwoord bij je vorige vraag.
  8. Je titel is: 1 veld in verschillende records met meerdere uitkomsten Als ik het eerste deel lees: 1 veld in verschillende records, dan heb je daar een globaalveld nodig. Dat ene veld is in alle records aan te passen. Maar aan je voorbeeld te zien heb je per record een veld Status en is dit geen globaal veld. Je zou de status dan in een aparte tabel kunnen bijhouden en via een portaal laten zien.
  9. Hiervoor kun je een veld aanmaken Statusgeschiedenis: waarde: statusgeschiedenis & " - " & status Het veld vult dan steeds aan met de nieuwe status. Maar je hebt het over een nieuw record, je kunt dus ook een portaal vullen met de achtereenvolgende statuswaarden, datum, controleur. Dat is een betere methode.
  10. Zie bijlage. Met de (beperkte) kennis die ik heb kom ik op het volgende uit. Per project heb je een overzicht van deelprojecten. Vanuit het portaal kun je dan verder klikken naar meer informatie die nodig is voor het deelproject. Projecten.fmp12
  11. Als je de projecten met volgnummers invoert via een portaal, dan kun je op basis daarvan een nummering bijhouden. Gezien de opzet, hoofdproject met bijbehorende subprojecten, zal de database toch al op die manier zijn opgebouwd.
  12. Het is al tweetalig, en een Wordpress website is eenvoudig te vertalen, dus zeker doen. Nederlanders kunnen meestal wel goed Engels, maar als het niet te veel werk is dan bereik je misschien net de paar extra klanten die beter Nederlands dan Engels kennen.
  13. Je kunt een tweede layout maken waarbij je alle gegevens van 1 record op plaatst met daarop grotere containers om de foto's te laten zien. Met een knop op beide layouts, dan kun je dan snel heen en weer schakelen.
  14. In versie 18 Advanced werkt ctr+/ ook uitstekend.
  15. Kan ook via het menu: Bewerken. FM17 kan wel oud zijn, maar zou voor mij ook meer dan genoeg bieden. Alle uitbreidingen na versie 12 maak ik denk ik geen gebruik van als simpele databasemaker. Zo zullen er nog vele met mij zijn die aan een oude versie genoeg hebben. En na 18 houdt de mogelijkheid van standalone's op, dus voor mij houdt het na 18 dan ook op.
×
×
  • Create New...