Jump to content

Forum mail / privé mail ...


Recommended Posts

Posted

Je kan nu via het forum mail versturen en ontvangen.

Dit is mogelijk via de gebruikerslijst, of via zoeken op auteur, of simpelweg door op de naam van de auteur van een berichtje te klikken, of onderaan een berichtje te klikken op de desbetreffende ikoontjes.

 

Klik je op het email adres van iemand (dus alleen als die persoon haar of zijn email adres publiceert), dan kan je een gewone internet email naar die persoon versturen.

 

Klik je op het "privé bericht" icoontje, dan kan je een berichtje mét enclosure versturen naar een andere forum gebruiker, en die kan dan weer zijn berichten via het forum checken.

 

Alles wijst een beetje zichzelf uit, maar ik dacht dit toch even nog wat te "clarifyen".

 

Mag ik hier echter aan toevoegen dat we met Forum mail / privé mail in een val kunnen lopen wat het succes van het forum betreft.

 

Voor je iets met iemand rechtstreeks "regelt", neem aub de reflex om eerste even na te kijken of de inhoud van je mail toch een bijdrage zou kunnen zijn tot het forum. Dus niet te bescheiden zijn, stomme vragen bestaan niet, alleen stomme antwoorden, laat je dus niet te snel verleiden tot het sturen van zo'n mail, in veel gevallen past zo'n bericht echt wel op het forum.

 

Gebruik de mail features waarvoor ze ontworpen zijn.

Voorbeelden:

- Je hebt een vraag gesteld, en iemand heeft de perfect oplossing voor jou, maar kan natuurlijk niet alles op het forum gaan uploaden. Je spreekt met mekaar af via privé mail hoe het verder gaat.

- Je kent een goede mop, maar ze is zo schuin dat je een beetje vreest uit het FileMaker Café gekickt te worden.

- Iemand stelt een vraag over de web security van zijn site, en de thread begint heel concreet te worden. Je vermijd om het gat in de veiligheid nog groter te maken door even een prive mailtje te sturen waarin je uitlegt hoe iemand toch kan inbreken op de site.

- Je ontdekt dat je verlieft bent op Sanne, en je kan deze onmogelijke liefde niet via het forum bespreken.

- Je bent op vakantie in Benidorm (misschien ben je wel de Foemper), en omdat je geen mail kan versturen in het Cybercafé naar je collega's op het werk, doe je dat even via het forum.

- Je hebt een tip in FileMaker Advisor gepubliceerd, maar mag deze eigenlijk niet openlijk bespreken in het forum (of toch?) - in elk geval, je besluit om die ene zagevent te antwoorden wat het eigenlijk was, door hem even een privé mailtje te sturen. Achteraf zet hij het gewoon als bericht op het forum, en ga je af als een gieter.

 

Misbruik de mail features niet om mensen te gaan "spammen". Dit forum is ontstaan uit de nood om nu net DIT uit ons leven te bannen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...