Jump to content

MacOS Mojave


menno

Recommended Posts

Posted

Volgens deze topic in de FmCommunity is de compatibiliteit nog niet OK. Ik heb het nog niet geprobeerd, maar er zijn hier vast mensen die Mojave al hebben geïnstalleerd, dus ben benieuwd naar hun ervaringen. 

Ik begrijp uit de FMCommunity dat de updates voor FMS en FMPA gepland zijn voor November resp. December en dat FMS sowieso niet compatible is met Mojave .... uitkijken dus ;-) 

Er is ook nog een knowledgebase-artikel met info van FMI daarin wordt gebruik van FMS op  MacOS-Mojave afgeraden

Posted
  • Mojave is daar en wordt geleverd met elke nieuwe Mac
  • FileMaker is niet klaar voor Mojave, de client werkt, maar heeft issues, de server is helemaal niet klaar
  • FileMaker zal updates uitbrengen, meer dan een maand te laat
  • Mensen die FileMaker verdedigen, wijten dit aan een gebrek aan resources bij FileMaker
  • FileMakers omzet was ongeveer 35 miljoen dollar vorig jaar
  • Ik heb de laatste dagen een pak Mojave compatibilty updates geinstalleerd van bedrijven die maar een fractie daarvan omzetten
  • Blijkbaar communiceren die beter met Apple, en/of plannen ze hun resources beter
  • Dit zagen we van ver komen, want het is niet de eerste keer dat FileMaker veel te laat is hiermee
  • Kritiek geven op FileMaker wordt als onprofessioneel beschouwd... door FileMaker.
Posted

Voor gebruikers relatief weinig serieuze issues te melden buiten degene die FileMaker zelf aanhaalt.

Vanuit een developer standpunt raad ik de update naar Mojave stellig af indien mogelijk.

Op twee dagen al eindeloos veel issues tegengekomen. Vooral Interface gerelateerd (script workspace laat niet toe scripts aan te passen, lijst met layouts toont geen layouts, controls om venster te sluiten/hiden zijn niet zichtbaar...) 

Tijdelijke fallback naar FM16 helpt mij uit de nood bij meeste van bovenstaande issues.

Posted

Weet je zeker dat dit FM gerelateerd is? Heb je dit ook zonder plugins?

Ik werk al sinds juni met de 10.14 Beta en FM17,  tegelijkertijd ook nog op 10.13. Ik heb de problemen die beschrijft niet. Het enige probleem dat ik heb is in het editen van custom functions. Die redrawt niet lekker, maar dat is alleen op een 5k iMac, op mijnMAcBook pro heb ik dat niet.

 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...