Jump to content
  • 0

Trigger script door datum


Dalkcons

Question

Ik heb hulp nodig. Ben bezig uit te zoeken hoe een script wordt gestart door het bereiken van de 27ste dag van iedere maand. 
moet ook werken in geval na het opstarten van het programma de 27ste dag al is verstreken. 
ik kan zo niet een goede oplossing vinden in de handleidingen

Wie kan mij helpen?

 

dalk

 

Link to comment

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
On 9/24/2019 at 11:52 AM, Dalkcons said:

Ik heb hulp nodig. Ben bezig uit te zoeken hoe een script wordt gestart door het bereiken van de 27ste dag van iedere maand. 
moet ook werken in geval na het opstarten van het programma de 27ste dag al is verstreken. 
ik kan zo niet een goede oplossing vinden in de handleidingen

Wie kan mij helpen?

 

dalk

 

Als je van FileMaker Server gebruik maakt:

- maak een script dat je elke dag ServerSide laat draaien;

- zorg ervoor dat je ergens vastlegt (bij voorkeur in een procestabel) wat de datum van de eerstvolgende run is.

Het script vergelijkt of de datum uit je 'procestabel' gepasseerd is door deze te vergelijken met get (currentdate) en als dat zo is, moet het resterende script worden uitgevoerd, en als laatste stap zet je de datum van de eerstvolgende run weer een maand vooruit.

NB je kunt het script schedule wel instellen op dagelijks of met een aantal dagen interval, maar bij mijn weten niet op een vaste dag van de maand, vandaar de procestabel.

Als de database lokaal draait (niet op een FMServer) wordt het in die zin ingewikkelder, dat je dan toch altijd een layout open moet hebben met een install OnTimer Script.  Andere oplossingen zijn dan een BAT file (Windows) of CRONTAB schedule (MacOS) je systeem van tijd tot tijd een schop geeft.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...