Ga naar inhoud
  • 0

de Scriptparameter zelf ophalen, niet de waarde.


Vitruvius

Vraag

Geplaatst:

Hallo

 

Kan je binnen een script de scriptparameter opvragen?

Hier bedoel ik niet de waarde van het veld waar de scriptparameter naar verwijst, maar de scriptparameter zelf.

 

als mijn scriptparameter layout::veld is krijg ik bij het instellen van een variabele en waarde:get(scriptparameter) de waarde van het veld layout::veld. maar hoe kan ik de scriptparameter zelf opvragen, dus layout::veld?

5 antwoorden op deze vraag

Aanbevolen berichten

  • 0
Geplaatst:

Op het moment dat het script wordt aangeroepen, wordt de waarde in je veld in het huidige record ingesteld als parameter.

Die parameter is dus nooit 'layout::veld', maar altijd die waarde en die waarde blijft bestaan tijdens het script, ook als de layout en het record verlaten worden gedurende het uitvoeren van het script.

 

Wanneer je wilt dat de waarde "layout::veld" is, voer dat dan in tussen aanhalingstekens. Je kunt dan later de waarde uit het veld ophalen, als dat tenminste nog gaat vanuit de context.

 

Get ( ScriptParameter ) geeft altijd de waarde zoals die is ingesteld.

  • 0
Geplaatst:

Handigheidje:

 

getvalue ( get ( scriptparameter ) ; 1 ) geeft de eerste regel van de scriptparameter.

getvalue ( get ( scriptparameter ) ; 2 ) de tweede regel.

enz.

 

Hiermee kan je in één scriptparameter meer dingen eenvoudig er uit halen.

 

Ik gebruik het veelvuldig, zodat een script met een flink aantal parameters te starten is.

Let wel op dat als je data in de parameters stopt, en er zit een Enter teken in...

  • 0
Geplaatst:

BTW, da's helemaal geen domme vraag. Bij een custom functie werkt dit anders.

In een custom functie kan je met GetFieldName() de naam van het veld dat je als parameter opgaf voor de custom functie, ophalen.

Dat kan je niet met een script parameter.

 

Een custom functie parameter is dus een object en een script parameter is niet zo gesofisticeerd.

  • 0
Geplaatst:

ik voel hier een sessie over Object Georienteerd Programmeren binnen FileMaker opborrelen :)

 

 

Wat je wel kan doen is als het enkel om de veldnaam gaat, de parameter doorgeven met GetFieldName ( TABLE::FIELD ), op die manier kan je dus wel de veldnaam in je script binnenkrijgen.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Beantwoord deze vraag...

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...